COOLHOSTING.CZ - Spolehlivý partner pro Vaše webové projekty


Managed servery od CoolHostingu podporují nepřetržitý růst webového ANT studia

Propagace a výroba webových stránek a e-shopů

ANT studio poskytuje kompletní servis pro firmy s webovou prezentací. Navrhuje a následně i jejich propagaci, pomáhá společnostem s internetovým marketingem a tvoří vyspělé e-shopy, odrážející současné trendy na daném poli. Jedná se o progresivní webové studio, využívající moderních technologií. Za dobu svého působení se může opřít o stovky spokojených zákazníků, mezi které patří například společnosti Siemens nebo LASSELSBERGER.

Výchozí situace

Na začátku spolupráce využívala společnost ANT studio managed server u jiného poskytovatele hostingových služeb. Na základě zvyšujícího objemu nabízených služeb neustále rostly i požadavky na kvalitu, rozsah i dostupnost služeb, které stávající pronajímatel prostoru nebyl schopen pokrýt.

Řešení

Na začátku spolupráce nabídl CoolHosting společnosti ANT studio virtuální server pro testování vybraných služeb. Díky pozorovanému zvýšení kvality požadovaných služeb se spolupráce rozšířila a po fázi testování si ANT studio pronajalo fyzický managed server. CoolHosting zajistil plynulou migraci všech dat z jejich původní lokace. Vzhledem k neustále rostoucímu počtu zákazníků ANT studio využívá několik fyzických a desítky virtuálních serverů, na kterých jsou samostatně umístěny větší projekty. Pronajaté servery jsou každou minutu proaktivně monitorovány stovkami senzorů pomocí nástroje PRTG monitoring. Ten upozorňuje na odchylky ještě před vznikem problému. Samozřejmostí je pak telefonická podpora v režimu 24/7.

„Vzhledem k neustálému vývoji naší společnosti potřebujeme takové řešení, které je možné flexibilně přizpůsobit našim aktuálním a setrvale se vyvíjejícím potřebám. CoolHosting nám pomáhá dosahovat vytyčených cílů využitím flexibilního řešení s rychlou odezvou telefonické a e-mailové podpory. CoolHosting je naším partnerem již pátým rokem a zajišťuje pro nás bezpečné prostředí, na které se můžeme spolehnout nejen my, ale také naši klienti,“ doplňuje Ing. Peter Vataha, spolumajitel ANT studio s.r.o.

Specifika řešení

SSD disky – na pronajatých fyzických i virtuálních serverech jsou data ukládána výhradně na SSD disky. Jejich využitím je snížen čas nutný k načítání stránek až na polovinu. Dalším přínosem je vyšší propustnost, jak v počtu operací za sekundu (100 versus 97 000), tak v rychlosti čtení (100 versus 500 MB/s) při porovnání s běžnými pevnými disky.

RAID 1 (zrcadlení) – použití RAID polí (Redundant Array of Independent Disks) zabraňuje ztrátě klíčových dat při selhání jednoho z disků. Data jsou vždy synchronně ukládána na dva pevné disky. V případě výskytu závady na jednom z nich pak ANT studio neztratí svá data a navržené řešení je plně provozuschopné i v tomto režimu.

CloudLinux OS – unikátní serverový operační systém na bázi RedHat Enterprise Linux, který zefektivňuje využití serverových zdrojů a tím zlepšuje stabilitu serveru. CloudLinux odděluje jednotlivé domény na serveru a tím zabraňuje ovlivnění jedné domény druhou; například při využití nestabilních skriptů, napadení apod. Tímto je zaručena vysoká bezpečnost dat a jsou omezeny výpadky i zpomalení. Kontrolou využití CPU, paměti RAM, počtu diskových operací a sledování počtu spuštěných procesů je možné snadno řídit dostupné zdroje pro každou doménu a zabránit tak přetížení celého serveru.

PHP – naše řešení podporuje serverový skriptovací jazyk PHP. Na platformě CloudLinux OS může ANT studio okamžitě přepínat mezi několika verzemi PHP (od PHP 5.1 až po nejnovější PHP 7.1). A to pro každou doménu zvlášť.

GitLab – ANT studio používá verzovací nástroj Git. Webové rozhraní GitLab je určené pro vývojáře k přehlednému řízení projektů a jejich jednotlivých činností. Nástroj obsahuje pohled do Git repozitáře pro každý jednotlivý projekt a další funkcionality pro pohodlné řízení projektů (bug tracker, wiki). Dále je realizováno automatické testování pomocí integrovaného CI (Continuous Integration) na platformě Docker.

ownCloud – cloudové úložiště pro sdílení dat napříč firmou i mimo ni. Nabízí bezpečné ukládání a synchronizaci dat mezi několika různými zařízeními pro všechny zaměstnance. Obsahuje jak klientské aplikace pro různé desktopové i mobilní platformy, tak i webové rozhraní. Díky němu je možný přístup k datům odkudkoliv. Stejně jako Git verzuje dokumenty, je i zde možné bez problémů nahlédnout do starší verze již změněného souboru.

Přínosy řešení

  • Vyšší rychlost načítání stránek využitím SSD disků.
  • Podpora webů od vývoje až po jejich spuštění do ostrého provozu.
  • Nepřetržitý monitoring a zálohování dat do geograficky oddělené lokality.
  • Bezpečnost webů je zajištěna platformou CloudLinux.
  • Snížení počtu problémů s výkonem serveru až o 70 %.
  • Podpora starších i nejnovějších verzí PHP, dovolující provozovat široké spektrum projektů na jediném serveru.

Zavolejte nám
+420 776 776 789

Tento web využívá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.