COOLHOSTING.CZ - Spolehlivý partner pro Vaše webové projekty
Fortion Networks se stala držitelem IP adres a stěhuje své technologie do nového datového centra

Plzeň, 30. listopadu 2016

Společnost Fortion Networks, s.r.o. se vzhledem k letošním neplánovaným výpadkům konektivity a elektrické energie u současného dodavatele rozhodla změnit současného partnera. Přesun do nového datového centra proběhne v noci z 2. na 3. prosince. Nový poskytovatel nabízí jedny z nejmodernějších prostor a splňuje požadavky TIER IV. V říjnu 2016 se společnost stala členem organizace RIPE NCC, která umožňuje přidělení vlastních IP adres, které zůstávají neměnné.

Vzhledem k letošním neplánovaným výpadkům konektivity a elektrické energie u současného dodavatele začala společnost Fortion Networks, s.r.o. hledat vhodné řešení nastalé situace. Po důkladném zvážení všech variant se rozhodla pro výměnu současného partnera. S tím souvisí změna datového centra a nutnost fyzického přesunu všech technologií. Stěhování většiny technologií proběhne tento týden, v noci z 2. na 3. prosince v čase od 00.00 do 08.00 hodiny ranní, virtuální managed servery se fyzicky přesunou v průběhu prosince. Klienti 1. fáze migrace byli informováni e-mailem.

Přesun do nového datového centra

Veškeré servery budou přestěhovány do nové budovy datového centra v Praze, vybudovaného v roce 2015 na zelené louce. Primárním účelem nové budovy je provoz serverů, není tedy sdílena s dalšími nesouvisejícími aktivitami, jak je běžné u ostatních poskytovatelů. Datové centrum splňuje náročné technické požadavky TIER IV, kterými jsou:

  • Zdvojený přívod elektrické energie až do racku a k samotným serverům (každá větev má vlastní bateriovou zálohu a diesel generátor).
  • Přímo v racku je Static Transfer Switch (STS) pro servery bez dvou zdrojů. V případě výpadku jedné větve převodu je zajištěno přehození na druhou bez výpadku serveru.
  • Čtyři naprosto nezávislé optické trasy z datového centra.
  • Plně zdvojený chladicí systém (režim N+N, nikoliv jen N+1), který je rovněž zálohován z UPS a ani při výpadku proudu tak nehrozí riziko přehřátí technologií.
  • Výjimečná fyzická bezpečnost (samostatně stojící jednoúčelový objekt, železobetonové zdi, pancéřové dveře, čipový systém, HD kamerový systém, nonstop dohled a ostraha).

„Prostory nového datového centra nám přinesou větší jistotu a věřím, že naši klienti změnu pocítí ve vyšší dostupnosti našich služeb. Kvalitativně se tímto krokem posouváme o úroveň výše,“ uvádí Václav Martinovský, CEO, Fortion Networks, s.r.o.

IP adresy už zůstanou neměnné

Současně také dojde ke změnám IP adres. V říjnu tohoto roku se společnost Fortion Networks stala oficiálně členem evropské organizace RIPE NCC přidělující IP rozsahy. Prakticky to znamená, že je nyní zcela nezávislá na konkrétním dodavateli konektivity a nově přidělené IP adresy jsou trvale neměnné, a to i v případě fyzického stěhování technologií.

Zavolejte nám
+420 776 776 789

Tento web využívá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.