COOLHOSTING.CZ - Spolehlivý partner pro Vaše webové projekty


SSL certifikáty

Zajišťujeme vydávání SSL certifikátů, které podpoří důvěryhodnost Vašeho webu a zajistí bezpečnost informací během přenosu k návštěvníkovi Vašich stránek. Certifikáty jsou vhodné pro všechny weby, které pracují s citlivými informacemi (hesla, osobní údaje, e-shopy, ...).

Proč SSL certifikát od nás?

 • Odborné poradenství v oblasti výběru certifikátů.
 • Kompletní zajištění procesu od podání žádosti až k instalaci.
 • Velké slevy oproti nákupu přímo u certifikační autority.

Objednávku základních certifikátů je možné snadno provést na dvě kliknutí ze zákaznické administrace. Zajistíme vygenerování klíčů, přípravu a podání žádosti, pomoc s validací (u domén umístěných u nás není nutná Vaše asistence) a instalaci vystaveného certifikátu. Oproti nákupu u externího dodavatele tedy ušetříte velké množství práce a času.

Naše servery mají vyladěné nastavení podle posledních bezpečnostních standardů a nezávislým testem Qualys SSL Labs jsme byli ohodnoceni nejvyšší možnou známkou A+.

Typy certifikátů

Nabízíme dva základní typy certifikátů, které se liší dle způsobu ověření (validace) žadatele.

 • Ověření domény (DV): pro vydání tohoto typu certifikátu postačí souhlas držitele (majitele) domény. Ten je proveden elektronicky (např. odkliknutím žádosti, která dorazí e-mailem). Certifikát je vydán obvykle do 10 minut od potvrzení. Nevýhodou je, že se detaily certifikátu neobsahují informace o žadateli (jméno firmy apod.).
 • Rozšířené ověření (EV): pro získání je nutné kromě ověření domény (stejné jako u předchozího typu) provést také rozšířenou validaci firmy, která o certifikát žádá. Je třeba mít firmu zapsanou v obchodním rejstříku a vedenou v telefonním seznamu (zlatestranky.cz nebo 1188.cz). Dále vyplnit, vytisknout a zaslat podepsanou smlouvu certifikační autoritě a také provést telefonické ověření souhlasu (zavolá Vám anglicky hovořící pracovník, který bude požadovat souhlas s vydáním). Výhodou je tzv. zelený pruh v adresním řádku prohlížeče a vyšší důvěryhodnost než u klasického certifikátu.

Rozsah zabezpečení

 • Standardní: certifikát zabezpečí jedno vybrané jméno, tedy např. www.coolhosting.cz (ale ten samý certifikát už nebude validní pro mail.coolhosting.cz). Jde o nejběžnější certifikát, který většinou stačí.
 • Subdoménové (Wildcard): zabezpečí celou doménu včetně všech subdomén. Jeden certifikát tak pokryje www.coolhosting.cz, mail.coolhosting.cz, admin.coolhosting.cz, ...
  Ověření Domény Rozšířené Ověření
Vhodné pro:
 • základní šifrování
 • registrace / přihlášení
 • odesílání formulářů
 • maximální důvěryhodnost
 • internetové obchody
 • finanční instituce
Důvěryhodnost certifikátu: základní nejvyšší
Možnost vydání pro *.domena.cz ano ne
Ověření kontroly nad doménou: ano ano
Ověření existence společnosti: ne ano
Certifikát obsahuje informace o společnosti: ne ano
Zelený adresní řádek v prohlížeči: ne ano
Kdo může certifikát získat: kdokoliv
(nižší důvěryhodnost)
právnické osoby
fyzické osoby podnikající
úřady a státní správa
Rychlost ověření a vystavení certifikátu: minuty hodiny až dny
Doba platnosti: 1, 2 nebo 3 roky 1 nebo 2 roky

Podrobnější informace

Poslechněte si o možnostech zabezpečení Vašich stránek pomocí SSL certifikátů. Proč budou již brzy nutností, jak fungují a čeho se vyvarovat? Plzeňský Barcamp přivítal a zaznamenal přednášku našeho zakladatele, která Vám odpoví na Vaše otázky.Ceník certifikátů (CA Let's Encrypt)

Certifikáty typu DV (ověření domény) jsou vydávány zdarma s platností na 90 dní (omezení certifikační autority). Počet subdomén v 1 certifikátu je omezen na 100, není možné vystavit wildcard certifikát (*.VašeDoména.cz).


Ceník certifikátů (CA COMODO)

Typ certifikátu 1 rok 2 roky 3 roky
Ověření domény (např. www.VašeDoména.cz) NEJPOUŽÍVANĚJŠÍ 400 Kč 700 Kč 1 000 Kč
Ověření domény, pro všechny subdomény (např. *.VašeDoména.cz) 2 000 Kč 3 500 Kč 5 000 Kč
Rozšířená validace - zelený pruh (např. www.VašeDoména.cz) 3 500 Kč 6 000 Kč

Standardně vydáváme certifikáty od autority COMODO, které poskytují velmi příznivé cenové podmínky. V případě zájmu jsme schopni zajistit certifikáty od většiny hlavních autorit jako GeoTrust, Thawte, Symantec či RapidSSL.

Zavolejte nám
+420 776 776 789

Tento web využívá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.